אולם ייצור חדש, חמישי במספר, נבנה בריאון

התוספת החדשה תאפשר לחברה להגדיל את היצע המכונות שלה ב-50% ותמצב אותה כאחת מבתי ההזרקה הגדולים והמשוכללים בישראל
ספטמבר 1, 2021

תקופת הקורונה היוותה משבר לחלק מהחברות והתעשיות. לשמחתנו, תעשיית ההזרקה של מוצרי פלסטיק היא לא אחת מהן. הדבר נכון במיוחד עבור חברת ריאון המספקת שירותים לחברות ששיגשגו בתקופה זו, במיוחד חברות המייצרות מוצרי פנאי וצריכה אישית, ואין כמו שנה של סגרים ופחד מהדבקה שעודדה את הצרכנים להשקיע בביתם פנימה.

ממשיכים להתרחב בריאון

בימים אלו ממש מסתיים פרוייקט הבניה של אולם הייצור החדש של החברה, חמישי במספר. האולם עתיד לאכלס 36 מכונות הזרקה חדשות. 11 מתוכן כבר נרכשו ועושות דרכן אילינו והאחרות יתווספו במהלך השנתיים הקרובות. הדבר ממצב את ריאון בין החברות הגדולות ביותר בישראל להזרקה עם צי של מעל ל-100 מכונות באתר הייצור בכברי, ו-60 מכונות נוספות באתר הייצור בדרום, בפלסטוקיט.

"תקופת הקורונה נתנה דחיפה משמעותית לעסקים של לקוחותינו, ולנו בעקבותיהם", מספר דודו לייב, מנכ"ל ריאון. "אנחנו עושים כל מאמץ לעמוד בדרישות הלקוחות בצורה הטובה ביותר. כאן, זיהינו מבעוד מועד את הביקושים העולים העתידיים של לקוחותינו. החלטנו להתרחב במטרה להיות מוכנים לעמוד בעליית התפוקה שנדרשה בזמן קצר".

news rion

מחליטים ועושים

בריאון לא מבזבזים זמן. תוכניות המגירה להרחבת המפעל, שהיו מוכנות עוד מ-2017 נשלפו, ההיתרים כבר היו קיימים מ-2019 ויישור השטח התחיל בספטמבר 2020. תוכנית ההרחבה כוללת הוספה של כ-5000 מ"ר המתווספים לרצפת הייצור הקיימת המתפרסת על שטח של כ-7000 מ"ר. בתוך כ-11 חודשים נבנה אולם הייצור החדש. בשלב הראשון נבנו 1700 מ"ר המיועדים לאכלוס מכונות ההזרקה החדשות. האולם ייחנך ממש עוד מעט, בסמיכות לחגי תשרי.

תכנון מוקפד של האולם החדש

"בבואנו לתכנן את אולם הייצור החדש, הקפדנו לקחת בחשבון את ההכנה גם של התשתיות העתידיות לשלב השני של ההרחבה", מסביר חמי אשל, מהנדס המפעל שהיה אמון על התכנון והוצאת התוכניות לפועל. "ביצענו חשיבה מקיפה על פריסת קווי המים והקירור, תשתיות החשמל ויבשני חומר הגלם. נעשו הפרדות של מסלולי תנועת אדם ומלגזה וכן תכנון נכון של המכונות כך שהעובדים לא יהיו עם הגב לתנועת המלגזות. הקפדנו לצמצם את שינוע חומרי הגלם והתוצרת המוכנה עד כמה שניתן וכן תוכנן מקום למחלקות תומכות עתידיות, כדוגמת אחזקת התבניות ומחסן חומרי גלם נוסף".

עושים את הטוב ביותר עבור הלקוחות וגם עבור העובדים

מי שמבקר בריאון בקיץ הישראלי ישמח להיכנס לאולם הייצור. לא רק בזכות הטכנולוגיה המעניינת אלא גם בזכות מיזוג האוויר הנעים. "כל אולמות הייצור שלנו ממוזגים ונוחים לעבודה וכך גם אולם הייצור החדש", אומר דודו, אשר לאחרונה מלאו עשר שנים לעבודתו כמנכ"ל. "בקרוב נשלים גם את מיזוג אולם הייצור באתר הדרומי שלנו בפלסטוקיט. פתיחת האולם החדש תצריך גיוס כוח אדם משמעותי, ואני מזמין אנשים בעלי יכולות טכניות ורצון להשתלב בחברה יציבה, טובה וערכית להצטרף אלינו. אנחנו נמצאים בחזית הטכנולוגיה, עם עשייה רבה ומגוונת ואפשרויות קידום".

במקביל להשקעה ברווחת העובדים משקיעה ריאון רבות גם באמצעי ייצור מתקדמים המשרתים את לקוחותיה. "מכונות ההזרקה שלנו מתוצרת אירופאית של חברות מובילות בעולם כמו ENGEL ו-ARBURG", אומר חמי. "דבר המבטיח ללקוחותינו איכות ייצור מהמעולות בעולם. יציבות מידות, מהירות, תמחיר נוח והכי חשוב – ביטחון ייצורי הנובע ממיעוט תקלות ומשירות טכני מקצועי ומהיר".

 

ומה צופן העתיד?

פרוייקט אולם הייצור החדש נמצא בסיומו בימים אלו. אחריו יש כבר תכנוני מגירה לפרויקטים נוספים. "הצפי הוא שבעוד כשנתיים נצטרך להתחיל עם השלב השני של ההרחבה", מסביר חמי. "לאור הגידול הצפוי במספר העובדים, אנחנו מתכננים גם מבנה חדש של קפיטריה, וכן מלתחות ואזור ישיבה. כל אלו תורמים לסביבת עבודה נעימה".

גם מבחינת טכנולוגיה, לדודו יש עוד תוכניות רבות. "אני שואף לעבור לתאי ייצור ואוטומציה שיטפלו בעבודות הפשוטות יותר שכיום מבצעים העובדים. הדבר הזה יפנה את עובדינו לפעולות חשובות ומעניינות יותר ברצפת הייצור. הכנסה של אוטומציה תייעל את הייצור משמעותית ותקצר ביותר מ-50% את זמני המחזור. החברה צומחת ומתפתחת ואני מזמין לקוחות ועובדים פוטנציאלים כאחד להגיע ולהתרשם מהשינויים", הוא מסכם.

 

news rion