ברמד וריאון – כשמערכת היחסים הופכת לשותפות

לא מדובר כאן בסתם יחסים של קבלן משנה ולקוח. במקרה הזה השותפות גדלה באופן משמעותי לאורך השנים, כאשר כעת שגרת היומיום מתאפיינת בלא מעט שיתופי פעולה בין בעלי תפקידים משני הצדדים. על מה מדובר ואיך זה התחיל – הכל בכתבה הבאה
אוגוסט 9, 2022

בחיים, קורה שידידות שמתחילה, הולכת ומתפתחת לחברות קרובה. קשה לדעת באילו תנאים זה יקרה, האם החיבור הטוב ישרוד את השינויים שעוברים על כל אחד מהשותפים, או שמא השינויים הללו דווקא יחזקו את מערכת היחסים. כמו בין בני אדם, כך גם בין חברות. לפעמים מערכת יחסים צנועה יכולה להתפתח לשותפות מאוד קרובה, לרווחת שני הצדדים. במקרה של ברמד וריאון, זה בדיוק מה שקרה.

איך הכל התחיל?

כפי שכבר הוזכר בכתבה על היחסים של ריאון עם חברת האם פלסאון, המשבר של שנת 2008 טמן בחובו לא מעט שינויים. בתקופה של הידלדלות בפעילות הייצור שלנו עבור פלסאון, אנחנו בריאון התחלנו לצעוד צעדים ראשונים כקבלן משנה לשירותי הזרקה. במסגרת המאמצים שנעשו למצוא לקוחות, החלה להיבנות מערכת יחסים מול חברת ברמד מקיבוץ עברון השכן. ברמד, בעלת שם עולמי בתחום הנדסה וניהול מערכות לאספקת מים החלה להעזר בריאון כאחד מספקי ההזרקה שלה.

הספקות והתפוגגותם

אנחנו בריאון מאמינים שאחד התפקידים החשובים של קבלן משנה להזרקה הוא לספק ללקוח שלו יתרון תחרותי. הצלחה שכזו היא המפתח לפעילות פורה ויעילה שרווחית לשני הצדדים. העבודה של מול ברמד התנהלה בדיוק כך, וכאשר נדרשה זמינות ייצורית גבוהה, נענינו בשמחה. אירועים כאלה רק העמיקו את מערכת היחסים, שהגיעה לשלב מעניין במהלך 2012.

ברמד מעמיקה את השותפות עם ריאון

לפעמים החיים מובילים אותך לקחת החלטות משמעותיות, וזה מה שקרה בברמד ב-2012. החברה המובילה החליטה להתמקד במומחיות ובערך המוסף שלה עבור לקוחותיה – כלומר לתכנן, להרכיב ולשווק פתרונות מעולים לניהול מים. פעילות ייצור הכוללת הזרקת פלסטיק ועיבוד שבבי, ניתן להעביר לספקים בעלי ניסיון וידע טכני נרחב, שיעשו זאת באיכות טובה בעצמם. צעד כזה טומן בחובו משמעויות עמוקות אצל שני הצדדים. ברמד יכלה להפנות תשתיות ומשאבים לפעילות שבאמת מעניינת אותה, בעוד אנחנו בריאון שמחנו לקחת על עצמינו פעילות ייצור משמעותית יותר עבור ברמד, שכוללת הזרקה של ניילון משוריין ושימוש בתבניות המכילות חלקים נעים ובעלות גיאומטריה מורכבת. על מנת להיערך היטב להגדלת הפעילות מול ברמד בוצע רכש של מכונות הזרקה בעלות ברגים עם מקדם שחיקה גבוה, והוקמה מחלקת ייצור ייעודית שמאפשרת יתירות ייצורית. בנוסף, פתחנו גם מחלקת עיבוד משלים שכללה רכש של מרכזי עיבוד של כרסום וחריטה ושילוב של אוטומציה ואמצעים טכניים אחרים לביצוע יעיל של משימות כמו התאמת מידות, תברוגים, הברזות ועוד.

זה לא נגמר כאן

חלק מהעמקת שיתוף הפעולה כלל גם ניהול מלאי של ברמד בריאון והקמה של מפעל הרכבות נוסף של ברמד, בסמיכות למפעל ריאון בכברי. הזמינות המיידית של בעלי תפקידים מכל הדרגים משני המפעלים והסמיכותם רק משפרים את שיתוף הפעולה. אנשי הצוות בריאון זמינים להתייעצויות טכניות שמסייעות בייצור המוצרים, כאשר במקרים מסוימים גם יכולת הייצור של ריאון באתר פלסטוקיט באה לעזר.

בסופו של יום, שני הצדדים נהנים ממערכת היחסים הפורייה. היצור גדל משמעותית ומספק פרנסה מכובדת לשני המפעלים, כאשר הקירבה הגיאוגרפית והדנ"א הקיבוצי המשותף רק מסייעים – הרי בסופו של יום מדובר באנשים שעובדים עם אנשים. אנחנו בריאון אוהבים סיפורים כאלה – כי לדעתנו הם הכי טובים. האם גם אתם?

עם התגית: ,