דור חדש של מנהלים שצומח אורגנית מתוך הארגון: שיחה עם נדב זמיר, מנהל התפעול הנכנס בריאון

ממחלקת האחזקה, דרך מחלקת אירגון ושיטות וניהול מחלקת ההרכבות – נדב זמיר צמח בריאון ואייש מספר תפקידים לאורך השנים, וכעת הוא מנהל התפעול החדש של החברה
אוקטובר 26, 2023

הכוח של כל מפעל הוא באנשים המרכיבים אותו. כי הרי מכונות וטכנולוגיה ניתן לרכוש במהירות עם המימון המתאים, אבל כוח אדם איכותי – צריך לגדל. לכן כמדיניות, אנחנו מטפחים, מעצימים את העובדים ומספקים הכשרות מקצועיות שמהוות קרש קפיצה עבורם לתפקידים נוספים ומאתגרים בתוך הארגון. נדב זמיר, שהתמנה לא מזמן למנהל התפעול החדש שלנו, הוא דוגמא מצוינת לבוגר מסלול שכזה. שוחחנו איתו זמן קצר לאחר כניסתו לתפקיד, ולמדנו יותר עליו ועל האתגרים והמשימות העומדים בפני ריאון בפן התפעולי.

נדב זמיר וריאון – סיפור שהתחיל לפני כעשרים שנה?

"נכון", פותח נדב, "הסיפור שלי בריאון התחיל עם שחרורי מהצבא, אז עבדתי במספר תפקידים במחלקת החממות – פעילות שנמכרה מאז, ובמחלקת האחזקה. יצאתי ללימודים לתואר בהנדסת תעשיה וניהול ובמסגרת השנה האחרונה לתואר חזרתי לחברה למחלקת אירגון ושיטות. במהלך העשור שלאחר מכן התקדמתי לתפקיד ניהול מחלקת ההרכבות תחת אופיר רם שאותו אני מחליף בתפקיד לאחר שהוא התמנה לאחרונה כמנכ"ל ריאון".

האם הספקת לצבור ניסיון מקצועי גם מחוץ לריאון?

"יש לי ניסיון של שנתיים כמנהל ייצור בחברה גדולה בתחום הרפואי. כמו בריאון – גם שם היה לי הכבוד לעבוד עם מקצוענים אמיתיים. התקופה הזו גרמה לי להתגעגע יותר הביתה, לריאון. היא גם סיפקה לי נקודת מבט חיצונית לצורות ניהול ועבודה נוספות. את הניסיון הזה אני לוקח איתי עכשיו בעבודה בריאון".

האם יש אתגר בעבודה ניהולית של חברי צוות שבעבר עבדו איתך באותה המחלקה?

"הסיטואציה קצת מוזרה", מחייך נדב, "והתייעצתי רבות עם המנכ"ל שלנו אופיר רם, שגם הוא עבר תהליך דומה. לשמחתי כל העמיתים למקצוע הגיבו בצורה מקצועית ונשאבנו מהר לשגרת עשייה. אני מקבל תמיכה מלאה מאופיר, מיתר חברי ההנהלה ומהיועצת הארגונית המלווה את ריאון".

"העבודה עם אופיר רם, המנכ"ל, כמנהל ישיר הייתה אחד מהשיקולים שלי לקבל את התפקיד. אופיר הוא מודל לחיקוי, ויש ביננו יחסים טובים המבוססים על אמון. לאורך כל המסלול שלי בריאון קיבלתי רוח גבית, תמיכה ביוזמות שלי ואישור לרוץ קדימה. הוא ממשיך בגישה זאת גם כעת ותענוג לעבוד כך".

מהם האתגרים התפעוליים העומדים לנגד עיניך בתפקיד החדש?

"אחד מהפרויקטים החשובים של החברה, ששולב בתוכנית האסטרטגית של ריאון לשנים הבאות, הוא שיפור אמינות הנתונים הפנימיים של החברה", מסביר נדב. המידע הפנימי המיוצר בחברה מהווה בסיס לכל הפעילות השוטפת, החל בתזמון הייצור על המכונות השונות וכלה בהזמנות של חומרי גלם. "רק דיווחים תפעוליים מדויקים מאפשרים שאיבת מסקנות נכונה. זה רלוונטי במיוחד כאשר מייצרים בסדרות קטנות, שלכל אחת מהן פחת וזמני סט-אפ משלה".

"גם האוטומציה של הייצור הופכת לרלוונטית מאי פעם", הוא מוסיף, "ואנחנו מחפשים באופן אקטיבי מקומות בהם ניתן לשלב אותה ביעילות. אני מקווה שנוכל להביא לשינויים משמעותיים גם בתחום הזה בקרוב".

נודה לנדב על הריאיון, ונאחל לו הצלחה

תמונה 1: נדב זמיר, מנהל התפעול הנכנס בריאון.