חומרי גלם מאתגרים? מעולה – אתגרים הם הכלי שלנו לצמוח!

חומרי גלם מאתגרים יש בשפע. אלו מביאים יתרונות ייחודיים למוצר אותו מייצרים. השילוב בין ציוד ורסטילי שנבחר נכון, לבין ניסיון מצטבר של שנים רבות, מאפשר לנו לייצר עבור לקוחותינו מוצרים המורכבים מחומרי גלם הדורשים התייחסות תהליכית מיוחדת
מאי 3, 2022

הזרקת ניילון משוריין באחוזים גבוהים של סיבי זכוכית (Glass fibers Reinforced PA) היא פרוצדורה מאתגרת לחלק מהעוסקים במלאכת הזרקת הפלסטיק. בעיות זרימה ומילוי התבנית, טיב פני שטח ואוריינטציה לא נכונה של הסיבים עלולים להתרחש ולפגוע במוצר. אתגרים אלו מצריכים מיומנות הן בתכנון נכון של התבנית והן בהתאמת תנאי ההזרקה על מנת למנוע את היווצרותם מראש.

בעבודה עם פולימרים מאתגרים אף יותר, חומרים הנדסיים וטכניים כדוגמת PEEK, ULTEM ואחרים, המורכבות עולה. יחד איתה עולה גם מחיר הטעות, מכיוון שמחיר חומרי גלם אלו גבוה במיוחד.

ניילון משוריין בסיבי זכוכית הוא ה-PP החדש

העיסוק בפולימרים הנדסיים שכאלו היא עניין שבשגרה אצלנו בריאון. קשה לאתגר אותנו עם דרישה לייצור מוצר מחומר גלם לא שגרתי. למעשה, עיקר ההזרקות שלנו במפעל אינן מבוצעות עם PP או PE, הנפוצים בתעשייה, אלא עם ניילון משוריין בסיבי זכוכית באחוזים גבוהים היכולים להגיע אף ל-60%. לאורך השנים אין כמעט חומר שלא עבר תחת ידינו. אנו מברכים על כל אתגר חדש שכזה, ובזכות מחלקת התבניות המקצועית והמצוינת שלנו אנחנו צולחים אותו בהצלחה!

אימוץ סטנדרט ייצור גבוה לכל עבודה

לטובת העבודה עם חומרים הנדסיים, אימצנו בריאון התנהלות וסטנדרט ייצור גבוהים במיוחד,  המתאימים לחומרים בעלי טמפרטורת היתך גבוהה שחלקם אף שוחקים את הציוד. אלו מתחילים בהדרכת עובדים ופיתוח והטמעת נהלי עבודה מסודרים. גם רכישת הציוד נעשית מתוך מחשבה על עבודה עם חומרים אלו. מכונות ההזרקה מגיעות מהיצרנים המובילים בעולם, והברגים והקנה מיועדים לעבודה בטמפרטורות גבוהות של 450 מעלות המאפיינות חומרים הנדסיים. כל התבניות שלנו מיוצרות בסטנדרט גבוה – SPI 102. מערכת הקירור של התבנית מתוכננת לקירור אופטימלי, ללא מגשרים כאשר על כל מכונה קיים מניפולד התומך בכך. תמיכה נוספת לייצור ניתנת מציוד היקפי מתאים לתנאי עבודה אלו, כמו בקרי טמפרטורה המאפשרים עבודה בטמפרטורות גבוהות שיכולות להגיע אף למעל 400 מעלות צלזיוס.

Image 1: Nylon PA6 reinforced with glass fibers.

מהם, אם כן, החומרים הפלסטיים ההנדסיים שמהווים אתגר במהלך ההזרקה לתבניות?

  • PES / PEEK / ULTEM פולימר המצריך עיבוד בטמפרטורות גבוהות. ציוד הייצור והציוד ההיקפי מותאמים לכך.
  • PVC התבניות והחלקים המתכתיים הבאים במגע עם ה-PVC צריכים להיות מורכבים מנירוסטה המונעת חלודה, ואנחנו מחזיקים בצי מכונות מותאם לעבודה זו. מכיוון שזהו חומר מאוד רגיש לתהליך ההזרקה, הטמענו נהלי עבודה המתאימים לעבודה איתו. בנוסף, המכונות מצוידות במנדף ליניקת אויר למניעת שחרור חומרים נדיפים ורעילים מהחומר לחלל העבודה.
  • PVDF בדומה ל-PVC, גם היתך חומר זה לא יכול לעמוד בבורג ובקנה. בעבודה איתו הודגשו נהלי עבודה המאפשרים תגובה מהירה לכל תקלה.
  • ניילון משוריין ניילון המשלב סיבי זכוכית קצרים או ארוכים וכן סיבי פחמן בטווח רחב של אחוזים משקליים היכולים להגיע אף ל-60%. הסיבים מפעילים כוחות שחיקה משמעותיים על התבנית ועל מערכת הובלת ההיתך ואלו נלקחים בחשבון בתכנון התהליך, הן ברמת מכונות ההזרקה והן ברמת התבניות.
  • TPU / TPE פולימרים אלו אלסטיים וגמישותם מחייבת התייחסות מיוחדת בהשוואה לפולימרים קשיחים בעיקר בשלב החליצה מהתבנית. בחומרים אלו יש גם חשיבות להרפיית מאמצים בחום בתנורים ייעודיים.
  • PC / PS שקיפות החומר היא תכונה חשובה, ויש להימנע ממאמצים שיוריים וכן מקווי חיבור בולטים בתכנון התבנית והזרימה בתוכה.

לא חוששים מהשקעות לטובת פרויקטים חדשים

היכולת הטכנית הגבוהה בריאון, ביחד עם מחלקת תבניות עתירת ניסיון, מאפשרים לנו לעבוד בהצלחה עם כל חומר טכני והנדסי הקיים בתעשייה. אנו מספקים גם שירות ליווי וייעוץ בהמלצה על חומרי גלם חליפיים לטובת שיפור המוצר. במידה ופרויקט מסוים דורש התאמות תהליכיות או ציוד ייחודי, אנחנו לא חוששים מהשקעות שכאלו ואף עשינו זאת בעבר במספר מקרים. זו דרכנו לתת שירות מצוין ולהמשיך לשמר ולשפר את היכולות הטכניות שלנו.