לאן אפשר להגיע כאשר קבלן המשנה שלך להזרקות עובד כמחלקה פנימית נוספת בחברה?

אחד הלקוחות המובילים שלנו, ברמד, בחר למקם את אולם ההרכבות שלו בצמוד לאולם הייצור אצלנו בריאון. היתרונות רבים החל מתיאום הייצור, הלוגיסטיקה, המלאים ופתרונות הנדסיים לאתגרים בלתי צפויים
אפריל 24, 2023

קבלני משנה להזרקות יש הרבה, כאשר מה שמבדיל בין קבלן אחד לרעהו הוא המחויבות שלו ללקוח. זו משפיעה כמובן על איכות העבודה המתקבלת וטיבה. קבלן משנה הרואה עצמו חלק מזהות הלקוח, שותף לעשייה החש מחוייבות ורתום לאותן מטרות, יביא לערך משמעותי.

הרבה חברות מבקשות לספק רמת שירות שכזו וגם בריאון שאפנו למערכות מקצועיות שכאלו לאורך השנים. אולם, בעשר שנים האחרונות חלה קפיצת מדרגה משמעותית במחויבות שלנו ללקוח. אופיר רם, סמנכ"ל התפעול בחברה מספר: "אנחנו לא רואים את עצמו כקבלן משנה אלא כמחלקת ייצור נוספת לתבניות ואספקת מוצרים בהזרקה של הלקוח הסופי. במקרים רבים אומנם מפריד בינינו מרחק גיאוגרפי, ויש לנו אף לקוחות חו"ל המרוחקים משמעותית, אולם בפעמים אחרות, כמו בשותפות שיש לנו עם מפעל ברמד, הצלחנו להתגבר אפילו על המגבלה הזו".

יהללוך זרים ולא פיך

בהחלטה אסטרטגית שקיבלה ברמד לפני כ-10 שנים, היא החליטה להתמקד בליבת העיסוק שלה, תכנון ושיווק פתרונות לניהול מים. כאן נכנסה ריאון לתמונה עם תמיכה מאסיבית בכל עולם טכנולוגית ההזרקה. כחלק משותפות זו הוקם מפעל הרכבות של ברמד ממש בצמוד למפעל ריאון.

אריה סגל, מנהל המפעל של ברמד, מסביר: "הקמת מחלקת ההרכבות שלנו בסמוך לריאון מהווה חלק מהחלטה אסטרטגית שנלקחה בברמד לפני כמה שנים. הקירבה הפיזית בין אתר ההזרקה של לאתר ההרכבות מביאה איתה יתרונות משמעותיים". בין היתרונות מונה אריה מבקרי איכות הנמצאים בקביעות באולמות ההזרקה, תיאום מדויק בתכנון הייצור בתפ"י וייעוץ מקצועי ומיידי במקרה של תקלות. על כל אלו הוא מוסיף: "חשיבות הקשר מתבטאת גם בתגובתיות גבוהה במיוחד של לצרכים משתנים. מדובר ביתרון רב ערך המסייע לנו לספק מוצרים איכותיים, ובזמן, גם במקרים בהם לא היה ניתן לבצע תכנון מוקדם. יתרון זה בא לידי ביטוי באופן ברור בתקופת הקורונה, שהביאה איתה עליה משמעותית בביקושים. בריאון עשו מעל ומעבר על מנת לענות על כל הבקשות שהכנסנו ועזרו לנו לסיים את התקופה בהצלחה רבה".

יתרונות בתכנון פעולות הייצור

על המשמעויות הלוגיסטיות של המהלך מרחיבה רחל פלד, מנהלת שרשרת האספקה בריאון: "הסדר עבודה ייחודי שיש לנו עם ברמד מיטיב עם שני הצדדים. אנחנו מקבלים מהלקוח מודל מלאי בכל רבעון, או הזמנות מראש לתאריכי אספקה מבוקשים. אנו דואגים להחזיק את המלאי אצלנו וברמד מושכת לפי הצורך, בהתאם לצבר הזמנות הלקוח ולפי תוכנית הרכבות שבועית. העבודה במודל אספקה Just in time חוסכת אחזקת מלאים אצל ברמד וזה יתרון משמעותי. במוצרים בזמני מחזור קצרים אנו מייצרים סדרות ארוכות. ייצור שכזה חוסך גם זמני סט-אפ ופחת. אחזקת המלאי מתבצעת אצלנו ואנחנו חוסכים מברמד את ההתעסקות והשטח הדרוש לצורך כך".

לוגיסטיקה קצרה – רק עם מלגזה

אופיר רם, מצביע על יתרונות נוספים המתקבלים ברמה התפעולית: "הקירבה הפיזית בין מפעל ההזרקות שלנו למפעל ההרכבות של ברמד – משמעותית. שלבי האריזה נחסכים, חומרי האריזה מצטמצמים, והשינוע הלוגיסטי נעשה רק בעזרת מלגזה רגילה. הקרבה שיש בין אנשי המקצוע של ריאון וברמד משפרת את התקשורת, התיאום מוצלח וכך גם התוצר הסופי. במקרה של אתגרים, גם בייצור אצלנו וגם בהרכבות בברמד, ניתן לפנות במהירות לאדם הרלוונטי ולהגיע לפתרון החוסך זמן יקר ופחת".

הכי קרוב שיש ללקוח

"לא כל קבלן משנה עובד בצורה כזו הדוקה וקרובה, תרתי משמע, עם הלקוח", מסכמת רחל, "המודל שפיתחנו עם ברמד הוכיח את עצמו בשנים האחרונות ואנחנו פתוחים ליישם מודל שכזה גם עבור חברות נוספות בתעשייה".