מסכמים את שנת 2022 בריאון

אכלוס אולם ייצור נוסף, הכנסת טכנולוגיות ייצור חדשות, מעבר לדיגיטליזציה , שיפורים במערך האיכות ותמיכה בליווי חברות הזנק לשלב הבא – הייצור התעשייתי. נאחל ששנת 2023 תהיה מעניינת לא פחות
ינואר 1, 2023

שנת 2022 נפתחה עם חנוכת אולם הייצור החדש, חמישי במספר, בריאון. אם בתחילת השנה התרגשנו מהאולם הגדול ומפוטנציאל הייצור הטמון בו, בסוף שנת 2022 ניתן כבר להסתכל על האולם המאוכלס ולחוש גאווה. מכונות רבות נכנסו לעבודה, כולן מיצרניות מובילות בעולם. גולת הכותרת היא שתי מכונות מולטי-קומפוננטיות שנכנסו גם הן ומשדרגות את מורכבות המוצרים שאנחנו מייצרים.

נסקור כאן כמה אבני דרך משמעותיות שליוו אותנו לאורך 2022.

תומכים בחדשנות של חברות הזנק ובמעברים מפיתוח לייצור

יש תועלת רבה בעבודה ארוכת שנים מול לקוח. אנחנו מכירים את המוצר ואת צרכיו לעומק והעבודה מולו מסונכרנת. ואכן רבים מלקוחותינו נמצאים איתנו שנים לשביעות הרצון של שני הצדדים. לצד זאת, אנחנו אוהבים רעיונות חדשים. אלו נולדים פעמים רבות בחברות הזנק. שם יש צורך בחדשנות, ביצירתיות ובעבודה בקצבים מהירים.

במהלך השנה האחרונה זכינו ללוות את חברת NDrip בשלב מאוד ייחודי, בגילגולה מסטארט-אפ המפתח טפטפות חדשניות, לחברה עם מוצר בשל ומתאים לייצור תעשייתי, בעל צבר הזמנות הולך וגדל.

המומחיות שלנו בתהליכי ייצור השלימה את החדשנות של החברה, ואפשרה להתאים את המוצר הייחודי של NDrip לעולם הזרקת הפלסטיק. השינויים שהכנסנו קיצרו את זמן המחזור והפכו את תהליך הייצור למתאים לתפוקות גבוהות, תוך שמירה על הפונקציונליות של המוצר.

Picture 1: from right to left: Aharon Weiss, engineering manager at Rion; Ronen Rave, Mold Department manager at Rion; and Dudu Leib, Rion's CEO, in an experimental agriculture field irrigated with NDrip’s innovative dripper.

תמונה 1: מימין לשמאל: אהרון וייס, מנהל הנדסה בריאון, רונן רווה, מנהל מחלקת תבניות בריאון, ודודו לייב, מנכ"ל ריאון, בשדה חקלאי ניסיוני המושקה בטפטפת החדשנית של NDrip.

משקיעים בדיגיטליזציה ועוברים לייצור מתקדם

העולם משתנה. מהפכה תעשייתית רביעית כבר מתרחשת, ויש כאלו שמדברים על המהפיכה התעשייתית הבאה בדמות יכולות בינה מלאכותית מתקדמות. השנה שמחנו לאמץ אצלנו בעבודה יכולות חדשות, שסייעו להפוך תהליכי עבודה במחלקת התבניות לדיגיטליים, מעבר המשפר את האיכות ומייעל את העבודה. המחלקה השתדרגה בעבודה עם טאבלטים המקושרים למערכת המפעלית שלנו. כל המידע על התבנית וההיסטוריה שלה נגיש דיגיטלית במהירות. טיפול בקריאת שרות נעשה לצד הצגת מידע טכני לפתרון על גבי המסכים. ניתן גם לצלם את המצב בשטח ולצרף לקריאת השירות הנפתחת.

שדרוג זה עתיד לעבור גם למחלקות נוספות ברחבי המפעל בשנת 2023.

תמונה 2: מימין – הזנת פרטים ושליפתם בזמן אמת, תוך עבודה שוטפת על רצפת הייצור. משמאל – הצמדת סרטון או תמונה לפתיחת קריאה, חלק בלתי נפרד מהעבודה השוטפת.

Qualisense – הטמעת כלי תוכנה מתקדם לבקרת האיכות

שינוי נוסף ומשמעותי שחל בשנת 2022 הוא כניסה לעבודה שגרתית עם תוכנה מתקדמת לבקרת איכות – Qualisense. התוכנה שפותחה על ידי עמוס שביט, מהנדס מוכשר בתחומו אשר מלווה את פלסטוקיט מזה שנים רבות, מסייעת לנו לשמור על איכות ייצור מעולה תוך התייעלות. לצד התוכנה הכנסנו לעבודה גם שתי מכונות CMM חדשות בריאון ופלסטוקיט.

הרווח מהשדרוגים בתחום האיכות משמעותי, גם לנו בריאון וכמובן גם ללקוחותינו שנהנים מההתייעלות: קיצור זמן מחזור, מעבר נוח לייצור עם חומרי גלם חלופיים ומיקוד בדיקות האיכות לפרמטרים הרגישים בייצור. העלייה במורכבות המוצרים והעבודה בתפוקות גבוהות מחייבות שילוב כלי תוכנה חכמים בשגרת העבודה ונמשיך במגמה זו גם בשנת 2023.

מייצרים כרגיל גם במהלך טלטלות עולמיות – מחלקת שרשרת האספקה

אם יש משהו שלמדנו בשנים האחרונות – הוא שחשוב לשמור על בטחון אסטרטגי בייצור. גישה זו סייעה לנו במהלך השנה שאופיינה בתנודתיות גדולה בזמינות ובמחירים של חומרי הגלם בעקבות המלחמה באוקראינה. התודות כולן מגיעות למחלקת שרשרת האספקה שלנו שבזכותה אנחנו יכולים להבטיח תמיכה בכל צורך של הלקוח וייצור סדיר, גם במציאות משתנה.

אנחנו מחכים בציפייה גדולה לשנת 2023 ולהתפתחות שהיא תביא איתה לחברה. נאחל שנה אזרחית מוצלחת לעובדים, ללקוחות ולספקים. שנה של צמיחה, חדשנות ויצירתיות.

Picture 1: Supply Chain Department that includes production planning and control (PPC), procurement and warehouses

תמונה 3: מחלקת שרשרת אספקה הכוללת תפ"י, רכש ומחסנים.