משקיעים בהכשרות מקצועיות

השקעתנו בהכשרות ובפיתוח מקצועי מהווה חלק בלתי נפרד במיצוב ריאון כאחד מקבלני ההזרקה המובילים בישראל. חלק מפעילותינו בתחום זה מתבצע בשיתוף פעולה עם מכללת ארז, המפתחת תכני הכשרה המותאמים לתעשיה
ספטמבר 4, 2023

הזרקת מוצרים מחומרי גלם מאתגרים, שימוש בשיטות ייצור בסטנדרט גבוה כמו הזרקה דו קומפוננטית ושילוב אוטומציה הם שדרוגים, שאת חלקם אנחנו יוזמים, על מנת להביא לייעול אצל לקוחותינו. בנוסף, על מנת לייצר אנחנו נעזרים בציוד ותוכנות מתקדמים, אולם הם בלבד לא יועילו ללא אנשים מוכשרים שיודעים כיצד לעבוד איתם ולהוציא מהם את המיטב. כאן נדרשות מומחיות והבנה עמוקות בתהליך הייצור ובחומרי הגלם, שבעזרתן נוכל להתגבר על כל תקלה ולהמשיך ולהביא להתייעלות בתהליכי הייצור. מסיבה זו אנחנו עוסקים לא מעט בהכשרה ובפיתוח מקצועי, המגיעים במגוון תצורות.

מכללת ארז – ניסיון רב בהכשרות מקצועיות עבור תעשיינים

תהליך הקניית הידע הרלוונטי לעוסקים במלאכות השונות מהווה חלק בלתי נפרד מהיכולות המקצועיות שלנו. בחלק מהמקרים ההכשרות מתבצעות בצורה פנימית על ידי בעלי הידע בחברה, ובמקרים אחרים, אנו משתפים פעולה עם מכללת ארז שעמדה מזמן על חשיבות המשאב האנושי ומרכזיותו. "הייחודיות של המכללה" מספר אוהד שטרן, סמנכ"ל תוכניות הלימוד, "היא ביצוע הכשרות מקצועיות המסייעות להעלאת הפיריון ברצפת הייצור, תוך דיאלוג שוטף עם מפעלי תעשייה בכל הארץ. במקרים רבים הקורסים משלבים לימוד בכיתות לצד פעילות מעשית".

במכללה עצמה מתקיים מגוון רחב של קורסים שכולם מכוונים לצרכי התעשייה, ואנו שולחים לשם עובדים שהוחלט על הצורך בהתמקצעות שלהם בתחומי עבודתם. בין ההכשרות שעובדי ריאון לקחו בהן חלק נמנות: מחסן ממוחשב, הזרקת פלסטיק, בקרת איכות, ניהול, תכנות CNC ועוד. "קשרי העבודה הטובים עם המכללה", אומרת שירה ראניה-שפר, מנהלת משאבי אנוש של ריאון, "משתקפים בקשר השוטף ביננו במהלך התקדמות הקורסים וכן במענה לצרכים ייחודיים שאנחנו מעלים". לצד הכשרות המתקיימות באתר המכללה, ישנה האפשרות לקיים איתה קורסי הכשרה פנים ארגוניים מותאמים באתר הלקוח."

התאמת ההכשרה המקצועית בהזרקה לצרכים הייחודיים בריאון

המכללה לקחה חלק בפיתוח קורס הכשרה ייעודי לצרכים של ריאון בתחום ההזרקה – עם התאמות בתכנים, בבחירת המנחים ובהגדרת היחס בין הלימודים התיאורטיים להכשרה המעשית. "ההכשרה נעשתה אצלנו בבית, באתר פלסטוקיט," ממשיכה שירה, "המרצה היה קשוב למשוב שהגיע מהעובדים, וכשהיה צורך, גילה גמישות וביצע התאמות."

הכשרה מקצועית על מונחים מקצועיים בעברית לעולים חדשים

דוגמא אחרת לקורס המותאם באופן ספציפי לצרכים שלנו ניתן לראות בהכשרה שפתחנו לעולים חדשים. "במקרה זה", מספרת שירה, "בנתה עבורנו מכללת ארז קורס לימודי עברית שכלל גם מילון מונחים מקצועי. אוצר המילים נלקח ממסמכי העבודה שלנו ותכתובות המייל על נושאים מקצועיים שגרתיים. אוכלוסיית העולים החדשים שקלטנו לאתר ריאון שבצפון הפיקה ממנו תועלת רבה".

ואכן, בשנים האחרונות אנו שולחים עובדים שלגביהם עלה צורך בהתמקצעות נוספת, אל מגוון הקורסים מוכווני התעשייה של המכללה, או מזמינים אותה אלינו לקורסים מותאמים. תחום עיסוקה, לצד הקירבה הפיזית של המכללה לריאון מהווים יתרון עצום לכל הנוגעים בדבר, ומסייעים לנו לשמור על רמה מקצועית גבוהה. שימור ושיפור יכולות טכניות גבוהות מהווים את אחד היתרונות המרכזיים שלנו בעולם התחרותי של הזרקות הפלסטיק.