שרשרת אספקה מגוונת, לא רק במוצרים, אלא גם באנשים!

ריאון גאה להיות חברה המעסיקה בשורותיה מנעד רחב של עובדים, מכל רחבי החברה ומהווה מראה לפנים היפות של ישראל ותעשיית הפלסטיק
ינואר 28, 2024

מחקרים שנעשו בעולם בשנים האחרונות מוכיחים כי יש יתרון כלכלי לחברות מגוונות, והן מצליחות יותר מחברות אשר שומרות על ציביון דומה של עובדים. מאז, המילים "גיוון והכלה" הפכו למשמעותיות בעולמות משאבי האנוש בכלל והגיוס בפרט. אולם שילוב של אנשים מאוכלוסיות שונות, ובעיקר הכלה של שונות זו, אינו פשוט כל כך ליישום.

אנחנו בריאון מאמצים גישה זו בשתי ידיים ולא רק מן השפה ולחוץ. בריאון ניתן למצוא את החברה הישראלית על כל קשת גווניה ומנהלי החברה ועובדיה משקיעים מאמצים לעבוד בהרמוניה על אף ההבדלים בין האוכלוסיות השונות. אחת המחלקות המגוונות אצלנו, היא שרשרת האספקה המורכבת משלוש מחלקות עיקריות: רכש, תפ"י ומחסנים.

תפקיד מחלקת שרשרת האספקה על רגל אחת

"במחלקה יש 17 אנשים", מספרת רחל פלד, מנהלת המחלקה. "אנחנו נכנסים לפעולה ברגע שההזמנה נכנסת למפעל ומגיעה אל מחלקת התפ"י. משם אנחנו מייצרים דרישות לרכש, מנתחים את המסלול והתחנות שההזמנה צריכה לעבור, לדוגמה ייצור בהזרקה, הרכבה , עיבוד שבבי וכל זה צריך להתבצע בזמן שהובטח ללקוח."

מחלקת התפ"י אחראית על הקשר עם הלקוח, על תכנון הייצור, אישור ההזמנה ותאריך האספקה.

הרכש אחראי על מלאי קבוע של החומרים הנדרשים  לייצור, וכל הרכש האחר על מנת שהמפעל יעבוד באופן רציף וללא עצירות.

המחסנים אחראים על אמינות המלאי, מספקים את החומרים והמוצרים הנדרשים למחלקות השונות לצורך הייצור, מקבלים סחורה מהספקים השונים, ושולחים מידי יום את המוצרים המוזמנים ללקוחות בהתאם לדרישות התפ"י.

"במחלקה אנחנו מכוונים לתת שירות לשביעות רצונו של הלקוח", מעידה רחל.

 כל ישראל ערבים זה לזה, ובמיוחד בריאון

בשרשרת האספקה ניתן למצוא, בעצם, ייצוג לכל שכבות האוכלוסייה כמעט. מעבר לחלוקה מגדרית של נשים וגברים, במחלקה מועסקים צעירים לאחר סיום התואר, המוסיפים נופך צעיר ורענן, לצד גמלאים אשר נשארו לעבוד ולתרום מניסיונם הרב במחלקה. כמו כן, אפשר למצוא בה עולים וותיקים מארצות שונות, קיבוצניקים ומושבניקים לצד אנשי העיר, הורים צעירים, וכן אנשים מדתות שונות: דרוזים, יהודים ומוסלמים.

"כמנהלת, מה שמוביל אותי בבחירת האנשים זה למצוא את האדם המתאים והמוכשר ביותר לתפקיד, כמובן שההרמוניה והחיבור המיוחד בין הצוות חשובים לי לא פחות. אפשר לראות זאת בדרך שיתוף הפעולה, האכפתיות, הגיבוי והעזרה שהאנשים בצוות נותנים אחד לשני. זוהי החוזקה של המחלקה שלנו”.

אתגרים ויתרונות לגיוון המחלקה

אין ספק שכאשר עובדים במפעל מגוון, הסיכויים לחיכוכים עלולים להיות גבוהים, בעיקר על רקע התרבויות השונות והאקלים הפוליטי בארץ, אולם אנחנו עושים מאמצים לשמור על ריאון כמקום מוגן ומכיל לכולם. "על אף זמנים פחות נעימים כמו מבצעים, התפרעויות וכעת מלחמה, האנשים במחלקה אמפטיים לצרכים ולרגשות האחר. קיימת הבנה, שלכולנו מטרה אחת – רוצים לבוא לעבוד על מנת לכלכל את המשפחה, וזאת לצד הרצון ללמוד ולהתפתח", אומרת רחל. "בסופו של דבר, הגיוון עושה לנו טוב. אנחנו יכולים להיות גמישים ולהתחשב באילוצי העובדים בזכות העובדה שיש לנו מגוון רחב של עובדים. כאשר הורים צעירים לא יכולים להגיע עקב הילדים, יש עובדים מבוגרים שנרתמים לעזרה. גם החגים נופלים בדרך כלל בזמנים שונים ומאפשרים לנו ליהנות מתרבויות ומאכלים שונים, לצד הפעלה רציפה של המחלקה".

בצל המלחמה והפינוי של עובדים המתגוררים בגבול הצפון, רבים חשים שותפות גורל. "יש לנו עובדים מערב אל עראמשה ומראש הנקרה ושלומי", מציינת רחל. "חלקם עזבו את הבית, וחלק פינו את המשפחה ונשארו בבית עצמו. כולם מבינים את הקושי ותורמים ככל יכולתם. ההגעה לעבודה והשמירה על השגרה עוזרת בהתמודדות". ריאון, על אף הימצאותה על קו העימות, ממשיכה לעבוד באופן שוטף ומלא, ולספק את צרכי הלקוחות. בנוסף, החברה תומכת בעובדיה המשרתים במילואים וכן באלו הנמצאים רחוק מביתם.

תמונה 1: מחלקת שרשרת אספקה בריאון