לריאון תעשיות צוות מקצועי בעל מומחיות, יצירתיות וניסיון רב בחשיבה מחוץ לקופסה המאפשר לה להציע ללקוחותיה ייצור מוצרים חדשים וייחודיים כמו גם שיפור משמעותי של תהליכי הייצור של מוצרים קיימים, באמצעות תכנון תהליכי ייצור ייעילים ואופטימליים.

בבואה לעבוד עם מוצרים מורכבים ומאתגרים, ריאון תעשיות תופרת תהליך ייצור שלם המותאם באופן יעודי לייצור המוצר וזאת על מנת לממש את מאפייני המוצר הייחודיים. התהליך כולל את כלל המרכיבים והאמצעים הנדרשים על מנת לעמוד בדרישות המוצר:

הזרקת חומרים מוקצפים

הלחמה אולטראסונית

& Insert molding
Plastic over molding

סימון בלייזר

הזרקת חומרים מוקצפים

לעיתים נדרש כי המוצר יהיה קל ממשקלו הסגולי של חומר הגלם הפלסטי. במקרים כאילו ישנה טכנולוגיה המאפשרת הקצפת חומר הגלם. טכנולוגיה זו דורשת הבנה וידע על מנת להגיע למשקל הנדרש מבלי לגרוע מהגיאומטריה הנדרשת.

הלחמה אולטראסונית

ישנם מוצרים גיאומטריים סגורים שקיים קושי טכנולוגי לייצר אותם בהזרקה. לפיכך הם מתוכננים במספר מקטעים – שניים או יותר אשר יחוברו בהלחמה אולטראסונית.
התאמת תכנון המוצר לטכנולוגיה זו, דורשת ידע והכרות עם תהליכי ההלחמה והאמצעים השונים.

במקרים נוספים, כאשר לא כלכלי להכניס תבריגים קטנים מתכתיים למוצר במהלך ההזרקה ניתן לבצע זאת בתהליך של החדרה אולטראסונית המחייבת תכנון, ידע ומומחיות.

הערה: תכנון לא נכון של המוצר והתהליך עלולים לגרום לסדקים, שברים או אחיזה לא טובה של חלקי המתכת המוחדרים.

& Insert molding
Plastic over molding


INSERT MOLDING

לעיתים מוצר דורש שתלים מתכתיים. במקרים אלו השתל המתכתי מוכנס לתוך התבנית לפני סגירת התבנית להזרקה, לעיתים באופן ידני ולעיתים באופן אוטומטי. טכנולוגיה זו מצריכה ידע וניסיון הן בבנייית התבנית בהתחשבות של התפשטות המתכת כתוצאה מחום והן בתכנון האחיזה של הפלסטיק על השתל.

PLASTIC OVER MOLDING

לעיתים, נדרשים מספר תהליכי הזרקה לייצור המוצר וזאת מסיבות שונות, כגון: עוביי דופן גדולים, דרישת דיוק גדולה, דרישות למרכוז מוצר בתוך תבנית ולעיתים שילוב חומרים. במקרים כאלה, בחלקו הראשון של תהליך הייצור נעשית הזרקה ראשונית ולאחר מכן המוצר מועבר לתבנית שניה להזרקה נוספת.
האתגרים במקרים כאלו הם:
– האטימה בתבנית שמתבססת על החומר הפלסטי שכבר הוזרק

הידע המקצועי של חיבור החומר המוזרק הנוסף לחומר הראשון

סימון בלייזר

לעיתים נדרשת יכולת זיהוי מהירה ומדויקת של פריט על מנת לייעל את העבודה ובמקרים אחרים על מנת לאפשר זיהוי חד-חד ערכי ברמת אמינות גבוהה.

במקרים כאלו בדרך כלל, סימון בברקוד יהיה הפתרון שיבחר.

את הברקוד ניתן להוסיף על המוצר באופנים שונים. סימון בלייזר מהווה פתרון אופטימאלי לאור יתרונותיו:

  • צריבה על גבי מגוון רחב של חומרים
  • דיוק מקסימלי ברזולוציה גבוה המבטיחה קריאה מהירה ומדויקת בשלב הסריקה
  • חזרתיות גבוהה ושמירה על סטנדרט אחיד
  • עמידות לאורך זמן בתנאי שטח קשים
  • לא מתקלף

למידע נוסף על מוצרי פלסטיק מורכבים בקבלנות משנה

    תפריט נגישות